CK45-B3AD471KYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CK45-B3AD471KYVNA
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 470 pF 10 % 1000 V (1 kV)
ParameterValue
RoHSCompliant
Contact PlatingTin
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Schedule B8532230060
Capacitance470 pF
Min Operating Temperature-25 °C
Max Operating Temperature105 °C
Voltage Rating1000 V (1 kV)
Tolerance10 %